Hugo Boss

Hugo Boss A.G. — один із самих знаменитих будинків моди, під цим брендом проводяться класичні лінії одягу, аксесуарів і парфумерії. Лінії одягу для чоловіків і жінок ( є також і дитяча лінія) від Hugo Boss випускаються під двома брендами: окремо представлені колекції Boss, основна з них має ім`я Boss Black, і окремо лінійки одягу Hugo. На відміну від класичного Boss, бренд Hugo є більш нетрадиційним і прогресивним. Ще одним брендом для «спокушених» чоловіків і жінок, як затверджує реклама, Hugo Boss позиціонує бренд BALDESSARINI. Також під брендом Hugo Boss проводяться аксесуари: годинник, сонячні окуляри й навіть мобільні телефони ( разом з Samsung). Окремим важливим елементом бренда є випуск косметики й парфумерії

Заснована компанія по проведенню текстилю була в 1923-м року в Метцингене, Німеччина (Metzingen, Germany) незабаром після закінчення Першої світової війни німецьким кравцем Хьюго Фердинандом Босом (Hugo Ferdinand Boss). Компанія була заснована як сімейний бізнес, являла собою на початковому етапі маленький магазинчик, який виріс у невелику фабрику, і займалася пошиттям уніформи для соціальних служб — поліцейських, листонош і спецодягу для робітників. Післявоєнна криза в Німеччині відбився на фірмі й незабаром, в 1930-м року Hugo Boss повідомляє обанкротстве.

Але зміни в суспільно-політичному житті Німеччини дали компанії можливість реваншу. В 1931-м року Хьюго Бос, як і багато німців, вступає в Націонал-Соціалістську партію Німеччини. І через рік нова партійна приналежність починає приносити плоди — з 33-го років і під час Другої світової війни фірма Hugo Boss офіційно займається проведенням форми для рядового складу німецьких військ, офіцерів Вермахту й інших гілок влади нацистської Німеччини. За повідомленнями деяких джерел, для збільшення розмірів проведення під час війни на фабриках Hugo Boss використовувалася праця військовополонених з Польщі, Франції й інших країн. Після закінчення війни Хьюго Бос був обвинувачений у співробітництві з нацистами й був оштрафований і позбавлений деяких цивільних прав, зокрема права голосувати.


У післявоєнний час фірма вертається до виготовлення одягу для листонош і поліцейських. В 1948-м року вмирає засновник фірми Хьюго Бос, але фірма продовжує розбудовуватися й на початку 50-х у її асортиментах з`являється перший чоловічий костюм. Але тільки в 70 — компанія повністю фокусируется на чоловічій моді (перший жіночий костюм з`явився набагато пізніше — в 1998-м). Перетворенню Hugo Boss у той модний бренд, яким ми його знаємо зараз, багато в чому сприяло нове керівництво фірми. В 1967-м до керування приступають брати Холи, Уве і Йохен (Uwe, Jochen Holy) — онуки Хьюго Боса. На хвилі післявоєнного підйому економіки Німеччини Hugo Boss стрімко розбудовується й стає найбільшим у Німеччині й одним з найбільших у світі виробників одягу й впливовим будинком моди

В 1985-м компанія стає акціонерним товариством, назва тепер звучить як Hugo Boss A.G. В 1993-м компанія переходить під керування італійської групи Marzotto.

В 1997-м року компанія привселюдно визнала факт свого співробітництва з нацистами. Поштовхом до заяви представників фірми послужило оприлюднення схованих рахунків у банках Швейцарії, у яких фігурувало ім`я Хьюго Боса, що доводило його зв`язок з нацистами. Але й тоді, у заявах було присутнє затвердження про повну непоінформованість керівництва фірми про цей факт, аргументом служила відсутність в архівах компанії якого-небудь згадування про події пов`язаних з обслуговуванням нацистського режиму. Для очищення іміджу фірми був найнятий історик, що розслідує події 50- літньої давнини, так надходили й багато інші німецькі компанії, обвинувачені в співробітництві з нацистами. За підсумками розслідування компанія зобов`язалася виплатити компенсацію тим, хто працював на неї примусово в роки війни.