Hoya

Японський виробник оптичної продукції. Випускаються контактні лінзи, лінзи для окулярів будь-якого рівня складності, оптика для наукових і медичних приладів, лазерне встаткування, світлофільтри. З деяких пор, список продукції поповнився цифровими камерами різного рівня, що випускаються під брендом PENTAX (ця, колись незалежна компанія, з 1 жовтня 2007 року входить до складу Hoya).

Історія компанії почалася в 1941 році, коли два брати Соичи й Сигеру Яманака (Shoichi and Shigeru Yamanaka) відкрили невеликий оптичний завод у Хойя, пригороді Токіо, Японія (Hoya, Tokio, Japan). Як бачимо, назва своє нова компанія одержала на честь місцевості, де розташовувалася. Продукція виявилася затребуваною — лише чотири роки через річні обороти компанії обчислювалися вже мільйонами йен.

В 1945 році Hoya розширює спектр продукції, що випускається, у яку тепер входить кришталевий посуд. Те, що в ті роки було скоріше змушеною заходом післявоєнного часу, у підсумку стало звичною справою — кришталевий посуд активно випускався аж до 2009 року, коли її проведення було скорочене


Hoya Corporation
зображення з офіційного сайту


Подальший розвиток компанії — це історія безустанного розширення проведення й асортиментів продукції, що випускається. Починаючи з 1984 року назва міняється на Hoya Corporation; відбудований новий будинок для штаб-квартири. Із серпня 1996 року почалося співробітництво з IBM — Hoya почала провадити пластини для жорстких дисків. Це проведення працює й понині, хоча «Блакитний гігант» і вийшов з бізнесу HDD, продавши його Hitachi.

В 1989 році з`являються європейське (HOYA Europe B.V., нині HOYA Holdings N.V.) і американське (HOYA Corporation USA) підрозділу. На сьогоднішній день, Hoya – корпорація зі складною структурою, що полягає з безлічі внутрішніх компаній (близько сотні), що займаються найрізноманітнішою діяльністю. З 2007 року до її складу входить і така відома й шановна компанія, як PENTAX.

В офісах і заводах Hoya Corporation трудяться вже десятки тисяч людей. При цьому річні доходи перевалили вже за сотні мільярдів йен.