H&M

Шведська компанія, що спеціалізується на роздрібному продажі різного недорогого одягу для чоловіків, жінок і дітей. Також продається косметика, взуття й різне аксесуари. Над створенням усього цього асортиментів трудяться сотні дизайнерів. H&M — одна з найбільших роздрібних мереж у світі й найбільша Вевропе.

Почалося все в 1947 році, у шведському містечку Вестерос (Västerås), де хтось Эрлинг Перссон (Erling Persson) заснував компанію, яка займалася продажами винятково жіночого одягу. Називалася вона Hennes, що в перекладі зі шведського означає «її».

В 1968 році Перссон здобуває магазин Mauritz Widforss, що торгував одягом і аксесуарами для полювання й риболовлі. Основною метою було роздобути приміщення в Стокгольмі, але попутно розв`язали розширити асортименти продаваної продукції. Так з`явилася Hennes & Mauritz, що торгує як жіночому, так і чоловічим одягом

H&M Claudia Schiffer

До початку 70-х років минулого століття, магазини компанії зустрічалися вже не тільки у Швеції, але й інших країнах Західної Європи. Почалося все з Норвегії, потім були Великобританія й Німеччина. Ну й так далі.

В 80-і роки кермо влади ухвалює син Эрлинга — Стефан Перссон. Йому те й належить ідея продажів саме недорогий (але не на шкоду якості!) продукції. Починається поширення H&M по усьому світу. Тоді те й з`являється принцип «Fashion and quality at the best price» — «Мода і якість за кращою ціною».

На сьогоднішній день, бренд H&M входить у сотню найбільш дорогих світових брендів. В 2009 році він займав 21 місце в списку Interbrands і був оцінений в 15 мільярдів доларів США. Про повну назву компанії згадують украй рідко.

На сьогоднішній день магазини H&M ( у тому числі й на франчайзинговій основі) зустрічаються практично в усьому світі — їх кількість обчислюється вже тисячами й продовжує збільшуватися. На компанію працюють десятки тисяч людей

Штаб-квартира компанії перебуває в Стокгольмі, Швеція (Stockholm, Sweden).

Цікавий факт:

В 1999 році в Німеччині була запущена рекламна компанія за участю Клаудии Шиффер. З нею виникли досить незвичайні проблеми — вітрини банально розбивалися й постеры викрадалися. Керівництву H&M навіть довелося зробити офіційна заява, згідно з яким, усі бажаючі могли безкоштовно роздобути постер по закінченню рекламної компанії, що поклало кінець вандалізму. Втім, злі мови затверджують, що вся історія з викраденнями постеров — фікція, з метою залучити до себе зайва увага