Alpine

Виробник гоночних і спортивних автомобілів Alpine мало відомий серед «простих смертних». Справа в тому, що автомобілі цієї марки всі як один ставляться до класу спортивних і гоночних, здобувають їх тільки дійсні цінителі швидкості. Найбільше поширені вони в країнах Західної Європи, особливо у Франції, де існує розвинена мережа клубів шанувальників «Альпин». Воно й не дивно, адже марка-те французька.

Історія автовиробника почалася в 1954 році в містечку Дьепп, Франція (Dieppe, France). Заснував компанію французький гонщик Жан Рідів (Jean Redele). Що недавно одержав гарну перемогу на перегонах Coupe des Alpes (Альпійський Кубок), Жан розв`язав назвати своє дітище Alpine («Альпійський»). Але гонка вплинула не тільки в цьому — перемога була здобута на автомобілі Renault 4CV. Саме ця модель і лягла в основу — на її базі й створювалися автомобілі Alpine. Та й усі наступні базувалися на моделях Renault.

Втім, назва була дана невдало. Жан не знав, що буквально за рік до цього автомобільна компанія Rootes Group з Великобританії, що володіла такими відомими в той час брендами, як Talbot і Sunbeam, представила новинку — Sunbeam Alpine. Цим спортивним автомобілям стояло стати досить успішними й із цієї причини довгий час частий виникала плутанина вназваниях.


A106 Mille Milles
Alpine A106 Mille Milles (зображення звідси)


Першою моделлю була A106 Mille Milles. Автомобіль із кузовом зі склопластику був досить прихильно прийнятий громадськістю, що й забезпечило йому досить високу популярність. Новій марці непогано допомогло й те, що практично відразу ж вона заручилася допомогою Renault. Модель А106 проводилася до 1960 року. У рік проводилося близько півтора тисяч автомобілів, що досить непогано для компанії такого рівня. Мало кому взагалі вдавалося піднятися, адже Європа усе ще приходила в себе після Другої світової війни

За А106 пішли інші моделі, досить успішні як у продажах, так і на треках. Так, в 1973 році в гонці Монте Карло Alpine зайняли перше, друге й третє місця, випередивши автомобілі таких легендарних марок, як Lancia і Porshe. Однак, той же рік приніс із собою й нафтова криза, через яку в компанії почалися серйозні проблеми. Але вдалося не тільки встояти, але й представити нову модель — А110. Правда, для того щоб вижити, довелося пожертвувати волею — з 1974 року Alpine належить Renault.

Наступний розвиток марки не відрізнявся яскравими моментами. Хоча були й перемоги й достатньо вдалі моделі. Останнім автомобілем марки стала модель Alpine A610, представлена в 1991 році. В 1995 бренд Alpine припинив своє існування, Renault перемкнувся на випуск спортивних автомобілів під власним брендом