Hennessy

Слоган: Hennessy. Mix accordingly.
Hennessy XO. The one and only original.

Компанія Hennessy була заснована в 1795-м року й одержала своє ім`я від прізвища засновника Річарда Хеннесси (Richard Hennessy). Ірландець Річард Хеннесси, що служив найманцем у французькій армії в часи правління Людовика XV, вийшов в 36 років у відставку, якщо вірити легенді, у чині капітана й розв`язав зайнятися виноробством.Про військового минулому засновника Hennessy дотепер нагадує емблема — рука із занесеною алебардою, перенесена з фамільного герба родини Хеннесси. На новій батьківщині — у Франції, у провінції Коньяк (Cognac) Річард Хеннесси відкрив свій виноробний будинок по проведенню виноградного бренді. Експерименти по змішуванню виноградних спиртів і їх дистиляції проводилися в той час на декількох підприємствах у Франції. Удачі ж саме Hennessy багато в чому сприяв прихід у компанію Жана Филу, на який і був покладений обов`язок змішувати й дегустувати вихідний продукт, сьогодні таких людей називають энологами. Як кілька поколінь сімейства Хеннесси стояли на чолі компанії, так і трохи, а точніше сім поколінь, родини Филу відповідали за склад і якість коньяку Hennessy багато в чому забезпечивши успіх марки, її иключительное якість і стабільність.

Коньяк вироблений новим підприємством був високо оцінений при дворі Людовика XVI, а після аристократією Франції й Англії. Виняткова популярність коньяку дозволила налагодити широку торговельну мережу й поставки спочатку у Великобританію, потім у США й по усьому світу. В 1813-м року була офіційно зареєстрована компанія Jas Henessy & Co, на чолі компанії на той час стояв син Річарда Джеймс (Жас) Хеннесси (Jas Hennessy).


Hennessy
Зображення з офіційного сайту


В 1865-м року на пляшці коньяку вперше з`являються «зірочки» для позначення віку використовуваних спиртів, придумана Морісом Хеннесси ідея тепер є загальною для всіх коньяків, не тільки для Hennessy. Тоді ж коньяк починають випускати в пляшках, а не в барилах, як було прийнято раніше, пізніше була придумана й знаменита форма пляшки у вигляді виноградного грона. Також саме в Hennessy з`явилася, а потім стала загальною для виноробного бізнесу аббревиатеры VSOP (Very Superior Old Pale).

Однієї із причин популярності коньяку Hennessy є те, що виробники із самого початку намагалися зв`язати ім`я Hennessy з іменами світських осіб, коньяк пили при дворах королів у всій Європі, жодне світський захід не обходився без цієї марки. На початку 20-го століття активне реклама коньяку породжує ще більшу популярність, винайдена трохи раніше марка Hennessy X.O. ( від extra old – дуже старий) стає символом світського життя, приналежності до «вершків суспільства». І сьогодні маркетологи будинку Hennessy уважають, що їх коньяк повинен нагадувати про владу, розкоші й багатстві, на побудова такого асоціативного ряду спрямовано багато публічних акцій компанії. Як, наприклад, випуск обмеженої партії коньяку, присвяченої вступу на посаду Барака Обами, який став 44-м президентом США. Кампанія пройшла під гаслом «44 limited edition – unlimited potential» — «44 — обмежений випуск — необмежений потенціал», було випущено 180000 пляшок, зразкова ціна однієї пляшки 30 доларів. Дизайн партії витриманий у чорному кольорі, чи зв`язаний такий дизайн із кольором шкіри нового президента й що думають про цей політкоректні американці залишилося нез`ясованим, невідомо також чи любить Обама Hennessy, та й чи п~є він взагалі коньяк. Напевно, виробники Hennessy не могли залишити без уваги факт обрання на президентську посаду чорношкірого кандидата, адже коньяк Hennessy став в останні десятиліття дуже популярний саме серед чорношкірого населення Америки, швидше за все тому, що його кілька раз згадує у своїх піснях Тупак Шакур. Визнаним аматором Hennessy є інший великий політик, одіозний керівник Північної Кореї — Кім Чен Ир, який є найбільшим покупцем цього напою у світі, його закупівлі обчислюються сотнями пляшок у рік при тому, що пляшечка Hennessy у Північній Кореї коштує близько 600 доларів.

В 1971-м року підприємство перестає бути чисто сімейною справою й входить до складу відомого будинку шампанських вин Moet & Сhandon, а 1987-м до складу холдингу Louis Vuitton Moet-Hennessy (LVMH). Найвідоміші марки коньяку, вироблені на основі стародавньої колекції витриманих коньячних спиртів: V.S., V.S.O.P., X.O., Library, Paradis, Hennessy Richard, який називають «королем коньяків», Hennessy Timeless, Hennessy Ellipse. Сьогодні марка Hennessy побила світовий рекорд по випускові коньяку — 40 мільйонів пляшок у рік.

Hennessy у рейтингах


місце рейтинг, рік
2008
95Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008
2007
87Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2007