Hello Kitty

Hello Kitty (Хеллоу Китти або Харо Китти, як виголошують японці) — це один із самих яскравих образів, що розміщається на безлічі товарів. Особливо популярна ця кішечка в себе на батьківщині, у Японії, де вона є частиною поп-культури, але не менше відома вона й по усьому світу. Hello Kitty знімається в мультфільмах, продається в якості іграшок і забавних фігурок, прикрашає собою всілякі аксесуари, одяг, взуття, предмети інтер`єру, практично неможливо уявити собі яку-небудь деталь або предмет, яку ще ніхто не додумався прикрасити цією пізнаваною котячою мордочкою.

Ця симпатична, безмежно мила кішечка має навіть свою біографію. Народилася вона 1-го листопада (день народження дизайнера Юко Шимицу, яка й намалювала персонаж), живе з родителями й сестричкою Мимми в Лондоні, ходить у школу, у неї є безліч захоплень і друзів. «Батьком» Hello Kitty стала японська компанія Sаnrio, а точніше її власник Синтаро Цудзи, саме йому належала ідея створити мультяшного героя, який би всім сподобався. Персонаж з`явився на світло в 1974 році. Просто намальована кішечка, справжній символ дитинства й інфантильності, викликає в більшості людей, і маленьких і дорослих, симпатію й розчулення. Відмінною рисою Hello Kitty є відсутність рота, що робить вираження мордочки нейтральним — кожний побачить там своє вираження, хтось смутне, а хтось веселе. Sanrio спеціалізувалася на продажі невеликих приємних сувенірів, листівок, м`яких іграшок і т.д. Девізом компанії було: «Маленький подарунок — більша радість». Образ Hello Kitty був задуманий саме в якості прикраси подібного роду дріб`язків. Назва персонажа була обрана із двох: Hello Kitty і Kitty White, зупинилися на більш незвичайному Hello Kitty.

Hello Kitty AK-47

Перші зображення Hello Kitty не мали великої популярності, але незабаром у неї з`явилися шанувальники. Удалим ходом стало розміщення образа маленької кішечки на сувенірному гаманці, цей аксесуар відразу став дуже популярним. Продати недорогі дріб`язки, аксесуари або одяг виявилося набагато легше, якщо на них намалювати милу мордочку. Це давно відомо й у той же час Hello Kitty, підтверджуючи це затвердження, все-таки яскраво виділяється серед безлічі кішечок і собачок з більшими очима й зворушливим вираженням мордочки, вириваючись далеко вперед і ставлячи свій власний рекорд популярності.

Згодом використання зображення Hello Kitty неодноразово допомагало підняти продажі самих різних товарів і послуг. Щоб не втратити завойовані позиції кішечку вирішено було різноманітити, якщо спочатку використовувалося тільки «класичне» зображення мордочки й фігурки, те тепер Hello Kitty міняє пози, убрання, аксесуари, у неї з`явилася родина, домашні вихованці. Участь у розробці образів Hello Kitty ухвалює дизайнер Юко Ямагути. В 80-і персонаж переживає зліт популярності, а потім ще один уже в 90-е, коли Hello Kitty завойовує світову популярність, її вибирають зірки естради й кіно, нею прикрашають машини й комп`ютери, у неї від голови до ніг одягаються маленькі дівчинки, аксесуари з Hello Kitty починають носити й дорослі.

Персонаж Hello Kitty — один з найбільше копируемых, її так часто «клонують» піратські виробники, що це обернулося для оригінальної кішечки як гарною стороною, так і поганої. З однієї сторони персонаж став незвичайно популярним, а з іншого — так заполонив прилавки магазинів, що став багатьом просто набридати.