Gurkha

Цей бренд добре знайомий дійсним цінителям сигар. Випускаються вони флоридской компанією Beach Cigar Group. Своя назва ці сигари одержали на честь гуркхов — британських колоніальних військ, що набиралися з непальських добровольців з кінця 19 століття й донині. Вони брали участь у багатьох бойових діях проти ворогів Корони, пригнічували повстання й взагалі, зарекомендували себе з найкращої сторони. Ухвалювали гуркхи участь і в бойових діях, що минулися зовсім недавно, наприклад Вюгославии.

Історія сигар Gurkha іде коріннями в усі той же 19-й століття. Колоніальним арміям, розквартированим в Індії, постійно було потрібно постачання. У тому числі й куривом. Для кращого збереження в умовах сильної жари сигари, що поставляються, зберігалися в дубових бочках з під рому, завдяки чому здобували характерний смак і аромат. Проводилися Gurkha у маленькому індійському штаті Гоа. Втім, ні про який бренд мова тоді не йшла. Та й по закінченні деякого часу європейці про ці сигари забулися

Народженням же своїм бренд зобов`язаний президентові Beach Cigar Group — Кайзаду Хансотия (Kaizad Hansotia), який, подорожуючи по Індії в 1989 році виявив в одному містечку в Гоа, що місцеве населення курить сигари з особливим смаком. Бізнесмен не поскупився й викупив секрет і права на проведення за 143 долара США.


Gurkha Royal Reserv
Gurkha Royal Reserv
вартість такої коробки — 1200 доларів


Історично сигари Gurkha виготовляються винятково вручну, в основному з домініканського тютюну, хоча використовуються й інші сорти. Використовуються також винятково дорогі сорти віскі й коньяку. Ефектне впакування відразу ж дає зрозуміти, що ви маєте справі з дійсно гарною продукцією. Випускається безліч видів, більшість із яких носить характерні назви — Evil, Red Dragon, Assassin, Warlord… Деякі з них випускаються дуже обмеженими партіями (наприклад, 75 коробка) і є справжнім ексклюзивом – вартість одному впакування досягає часом 20 000 доларів США.

З недавніх пор під брендом Gurkha почали проводиться також і сигари із присмаком кава

Цікавий факт:

Англійці взагалі цінували гуркхов. Все-таки ці солдати багато чого зробили для підтримки статусу Імперії. Часом у їхню честь називали військову техніку. Наприклад, назва «Gurkha» носило кілька есмінців королівського флоту. Усього їх було чотири, створювалися вони, переміняючи один одного, у проміжок часу з 1907 по 1984 роки. Особливо прославився другий «Gurkha», що встигнув непогано зарекомендувати себе в роки Другої світової війни в справі боротьби з німецькими підводними човнами. В 1942 році сам став жертвою ПЛ — був торпедований U-133, яка атакувала конвой MW-8B.