Great Wall

2007

Один з найбільших китайських виробників автомобілів і найбільша приватна компанія країни, що працює в даній сфері. Great Wall Motor заснована в 1976 році в місті Баодин, що розташований у провінції Хэбэй (Baoding, Hebei, China), де й донині перебуває її головний офіс.

GWM починала як невелика компанія (споконвічно її повна назва виглядала як Baoding Great Wall Automobile Company), що провадить мініатюрні грузовички, але згодом перетворилася в холдинг із майже двох десятків компаній, частина з яких займаються складанням автомобілів, а інші — проведенням комплектуючих. В 1998 році GWM стає найбільшим виробником пікапів у Піднебесній, утримуючи за собою цей титул і донині.


Great Wall Hover
Great Wall Hover


В 2003 році GWM стала першою недержавною автомобілебудівною компанією, чиї акції беруть участь у торгах на гонконгській біржі. А 28 серпня 2004 року Great Wall Motor увійшла до числа 500 кращих компаній країни

Довгий час компанія працювала винятково на внутрішній ринок. Перша поставка на експорт відбулася 12 жовтня 1997 року. З тих пор автомобілі Great Wall розходяться по багатьом країнам миру, включаючи Росію, США й Західну Європу. Особливою популярністю користуються вони в країнах Африки й Південної Америки. Обсяги виробництва GWM давно вже обчислюються сотнями тисяч автомобілів вгод.


Great Wall logo
Новий логотип Great Wall є комбінацією двох букв — «G» і «W».
Однак, помітно це не відразу. Що ж стосується кільця навколо логотипа,
те воно символізує собою ту саму Велику Китайську стіну.


Основна продукція компанії — це пікапи, позашляховики, SUV і мікроавтобуси. Найбільш відомою моделлю є «паркетник» Hover. Починаючи з 2007 року вживають досить успішні спроби виходу й на ринок легкових авто.