Allaire

macromedia Coldfusion

Adobe Coldfusion

Розроблювач програмного забезпечення. Нині не існує — 16 січня 2001 року був придбаний компанією Macromedia (з 2005 року — власність Adobe Systems).

Allaire була заснована восени 1994 року. Назва компанія одержала на прізвище засновника — Джереми Эллэйра (Jeremy Allaire).

Компанія займалася розробкою й підтримкою Coldfusion — першого веб-сервера, орієнтованого на роботу з базами даних мови, що працює під керуванням, CFML (Coldfusion Markup Language).

На момент початку діяльності, колектив Allaire складався з десятка людей. До початку 2001 року — уже з декількох сотень

Homesite Box

У народі Allaire прославилася, в основному, як творець редактора веб-файлів Homesite, з якого починали багато веб-майстрів, що любовно називали його «хом`яком». Число користувачів цього редактора обчислювалося сотнями тисяч. Але насправді, Homesite був розроблений компанією Bradbury Software, яку Allaire Corporation придбала в 1997 році. Надалі, Homesite доповнив собою інший редактор — Macromedia Dreamweaver, який був розрахований на «малювання» сайтів, не забезпечуючи прийнятної роботи з кодом (така концепція йменується WYSIWYG). Об`єднання пішло Dreamweaver на користь — на сьогоднішній день це один з найкращих веб-редакторів. Розробка Homesite була припинено на версії 5.5, 26 травня 2009 року. Coldfusion здраствує й понині, тільки називається вже Adobe Coldfusion.

Штаб-квартира Allaire Corporation перебувала в Ньютону, штат Массачусетс, США ( Newton, Massachusetts, USA).