Goodyear

Історія цього всесвітньо відомого виробника шин почалася в 1898 році, коли хтось Френк Сейберлинг (Frank Seiberling) выклянчил якусь суму у зведеного брата й на ці гроші придбав невеликий заводик, на якому зайнявся виготовленням самих різних гумовотехнічних виробів, у тому числі й шини для гужового транспорту й велосипедів. Справа була в містечку Акрон, штат Огайо (Akron, Ohio, U.S.А.), де й донині перебуває штаб-квартира компанії.

Досить часто доводиться чути думка, що назва компанії є або добрим побажанням або натяком на те що продукція здатна служити бездоганно протягом усього року. Насправді всі набагато простіше. Френк назвав свою компанію на честь Чарльза Гудиера — людину, яка подарувала світу процес вулканізації гуми. Відомий же нині повсюдно логотип із крилатою сандалією Меркурія з`явився в 1901 році й був розроблений самим засновником компанії

Прихід Goodyear у світ автомобілів також відбувся на самому початку Хх-Го століття, коли Френк переконав Генрі Форда використовувати саме його шини. Знаменитий автопромисловець випробував їх у перегонах і залишився задоволений. Угода була укладена довгострокове. Так, легендарні Ford T оснащувалися саме шинами Goodyear.

Goodyear tire

В 1912 році з`являється перший європейський офіс компанії — у Лондоні. Бурхливий розвиток промисловості самим позитивним образом позначається на розвитку Goodyear. ДО 1917 року компанія випускає вже не тільки покришки так пожежні шланги, але й дирижаблі. З тих пор саме дирижабль стає символом Goodyear. Компанія перша в США починає випуск цих повітряних судів з жорсткою конструкцією, приобретя патент у німецької компанії Zeppelin.

ДО 1926 року вдається стати найбільшим виробником шин у світі. На той час шини випускаються вже для всіх можливих видів техніки, у тому числі й для літаків. В 1951 році обсяги продажів одних тільки шин перевищили 1 мільярд доларів США.

Історія компанії, що була вилучена від обох світових війн не знала глобальних потрясінь. Це хронологія наповнена безліччю інновацій і відкриттів. У докладному викладі вона мало цікава рядовому читачеві. Goodyear удалося зберегти за собою звання найбільшого у світі виробника шин і гумовотехнічних виробів. У тому числі й спортивного одягу, наприклад кроссовок, що випускаються в співробітництві з німецькою компанією Adidas.


Крім власного бренда Goodyear належать також такі «знаменитості», як Fulda, Dunlop, Debica, Lee, Sava і Kelly. Заводи й представництва компанії розкидані по усьому світу — кількість і тих і інших обчислюється десятками

Цікавий факт:

У колись знаменитій комп`ютерній грі Carmageddon колеса автомобілів, що управлялися водіями-маніяками, були «взуті» у шини бренда Badyear. Це навіть дало привід багатьом припустити, що в такий спосіб компанія Goodyear ненав`язливо «втиснула» у гру свою рекламу, засновану на смішному каламбурі