Gallina Blanca

Один з найвідоміших у світі брендів продуктів харчування. Це іспанська компанія, чия штаб-квартира перебуває в Барселоні, Іспанія (Barcelona, España). Заснована вона була в 1936 році. У її джерел коштує Луїс Карулья (Luis Carulla), якому належить честь винаходу спеціальній машинці для виготовлення харчових концентратів. Разом із дружиною Марією Фонт (Maria Font), сидячи на кухні вони займалися проведенням бульйонних кубиків — вона придумувала нові рецепти, він крутив ручку своєї машинки. До речі, тодішні кубики були куди крупніше й важили 42 грама. Покупці оцінили продукцію, яка швидко стала популярною. Настільки, що через кілька років подружжя відкрило першу фабрику. До речі, перший час ці бульйонні кубики продавалися під брендом Gallina de Oro («Золота курка»).

Поступово починається розширяться асортименти продукції, що випускається. Але особливий успіх приходить в 1954 році, з появою харчового концентрату Avecrem.

Gallina Blanca old reclame

Надалі з`являються всі нові й нові види подібної продукції, які, завдяки грамотній рекламі, швидко набирають популярність. Взагалі, Gallina Blanca («Біла курка») завжди приділяла багато уваги рекламним компаніям. Телебачення, радіо, друковані видання, спортивні змагання, транспорт — використовувалися всі доступні способи. У більшості випадків використовувалася немудра, але реклама, що легко запам`ятовується. Здається, що всі жителі нашої країни ще довго будуть згадувати «Галлину бланку», яка « буль-буль». Жителям же Іспанії набили оскому фрази начебто «Yo soy Juan Palomo. Yo me lo guiso, yo me lo como» («Я Хуан Паломо. Сам приготував, сам з`їв») — у такий спосіб підкреслюється простота й швидкість готування блюд, які ще й досить смачні


Ставши лідером на ринку вітчизняному наприкінці 70-х років минулого століття, іспанська компанія починає скорення миру. Експансія виявилася успішною — на сьогоднішній день із цими концентратами знайомі жителі 70 країн по усьому світу. У Росію Gallina Blanca прийшла в 1995 році

На сьогоднішній день компанії належить кілька брендів, кожний з яких відомий, в основному, лише на території окремої країни: наприклад, у Росії це приправа «Ароматика», а на території України — «Швидкосуп».