Аленка

Слоган: Познайомитися з Алёнкой з детишек кожний радий, купуйте, купуйте, купуйте шоколад

Аленка — популярна марка молочного шоколаду, один із самих улюблених радянських брендів. Народилася Аленка в 1966-м року на московській фабриці Червоний Жовтень у відповідь на прийняту урядом продовольчу програму, також цю марку шоколаду провадили на фабриці Рот Фронт і фабриці ім. Бабаева.

Первісний задум назвати шоколад Аленушка і використовувати в якості ілюстрації картину В. Васнецова була відкинута, а замість цього творці дали шоколадці ім`я Аленка і помістили на обгортку портрет маленької, чарівної, пухлощекой дівчатка.

Аленка логотип

В образа Аленки немає одного реального прототипу, це збірний образ, він існував у декількох варіаціях ( у різному одязі, в образі Снігурки, із гвоздиками й т.д.), але основним став саме малюнок Аленки у хусточці. Хоча, в 1965-м року були спроби знайти реальне, як зараз сказали б, «особа бренда». У газеті «Вечірня Москва» був оголошений фотоконкурс, але жодна учасниця не була з фотографічною точністю відображена на обгортці. Аленка — це збірний образ, над яким працювало кілька художників протягом багатьох років. Не обійшлося, звичайно, і без скривджених претенденток, на право називатися прототипом Аленки. Фабриці Червоний Жовтень довелося відстоювати права на використання звичної обгортки, на яку претендувала Олена Геринас — дочка художника Олександра Михайловича Геринаса, зі світлини якої, у великому ступені, і був зроблений знаменитий малюнок, суд її правоту не визнав і залишив усі права за фабрикою

По легендах, Аленку назвали на честь дочки Валентини Терешковій, інші народні сказання приписують цю честь дочці Гагаріна, але ім`я було обрано не на честь конкретної дівчинки (прототипів можна знайти безліч), а просто тому, що ім`я народне, розповсюджен, що викликає в пам`яті казкових героїнь дуже підходило для нового дитячого шоколаду

Сьогодні в Росії «класичну» Аленку провадить холдинг Об`єднані кондитери, а різні її варіації зі схожою назвою й малюнком — усі, кому не лінь. В Україні, наприклад, корпорацією Roshen проводиться шоколадка Оленка (заголовна « ПРО», на обкладинці якої написана в точності як «А»).