Fujifilm

1934

1960

1980

1985

1992

2006

Японський виробник аматорської й професійної фототехніки, а також аксесуарів і видаткових матеріалів для неї. Крім цього компанією проводяться різні носії інформації, папір для принтерів, плівка для рентгенівських знімків і тому подібне

Історія цього виробника почалася в 30-х роках минулого століття, коли керівник компанії Dainippon Celluloid Company, що займався, в основному, проведенням целулоїду, розв`язав налагодити випуск кіноплівки. Для цього Мокичи Морита (Mokichi Morita) заснував у січні 1934 року незалежну компанію Fuji Photofilm Co. Її офіс перебував недалеко від священної гори Фуджі, що й відбилося в назві й першому логотипі.

Кінематограф прийшов у японські маси, а гостра нестача плівки зробила цей бізнес вигідним. Втім, перша плівка зроблена в Країні висхідного Сонця була, м`яко кажучи, далека від досконалості. Довелося звертатися до німецьких фахівців. Морита не поскупився й запросив Эмиля Майерхоффа (Emile Meyerhoff) — ведучого в ті роки фахівця. Завдяки останньому, удалося налагодити випуск дійсно якісної продукції — чорно-білої плівки до кінця 30-х років і кольоровий до початку 40-х.

Після війни, яку вдалося більш-менш благополучно пережити, компанія вирішує зайнятися й випуском фототехніки. За основу були взяті кращі німецькі зразки (точно також надходили й інші японські компанії). Так з`являються об`єктиви Fujinon і камери Fujica. З назви останніх відразу ж стає ясним, чиї розробки лежали в основі. Навіть принцип побудови назви схожа з тим, що використовували в оригіналі: LeicaLeinz Canmera, FujicaFuji Camera. Надалі, з появою цифрових камер з`являється бренд Finepix.


Fujifilm Finepix S9500 Zoom
Fujifilm Finepix S9500 Zoom


Камери компанії завоювали свою частку ринку, стали досить популярні в усьому світі. Правда успіху продукції інших японських компаній (Canon, Olympus, Nikon) повторити не вдалося. Однак, наробітку Fujifilm неодноразово використовувалися багатьма виробниками камер — наприклад, матриці для цифрових камер і електронна начинка

За роки існування компанії була заснована безліч дочірніх підприємств у всіх кінцях світу, створені імениті бренди (наприклад Finepix — цифрові камери, Fujicolor — плівка). Сучасний холдинг Fujifilm Holdings Corporation був засновано у вересні 2006 року — до його складу входить дві групи компаній: FUJIFILM Corporation і Fuji Xerox (заснована в 1960 році, як спільний з Xerox підприємство з виробництва копіювальної техніки, а пізніше й принтерів).

Штаб-квартира Fujifilm Holdings Corporation перебуває в Токіо, Японія (Tokio, Japan).