Aldus

Компанія, що займався розробкою програмного забезпечення. Творець легендарної програми комп`ютерної верстки — Pagemaker і досить відомого редактора векторної графіки Freehand (пізніше викупленого компанією Macromedia).

Aldus Corporation була засновано в лютому 1984 року. Своя назва вона одержала на честь Алдуса Манутиуса (Aldus Manutius) — венеціанського книгодрукаря, що жив в 15 столітті. Його ж профіль і був зображений на логотипі компанії. У такий спосіб сама назва вже говорила про видавничу спрямованість компанії. Її заснували Джереми Джейч (Jeremy Jaech), Майк Темплеман (Mike Templeman), Марко Сандшторм ( Mark Sundstrom),Пауль Брайнерд (Paul Brainerd) і Дейв Вальтер (Dave Walter) — особистості, втім, нині мало кому відомі. Троє з них надалі стануть засновниками ще однієї компанії —, що канула в Лету Visio Corporation.

Тим часом інша (і куди більш знаменита) компанія Apple болісно міркувала, чому б таким особливим залучити користувачів до принципово нового комп`ютера Macintosh. Бізнес-Сектор ця машина не зацікавила по визначенню, а домашні користувачі не особливо квапилися викладати свої кревні 2500 доларів США за гарну, але незрозуміло для чого потрібну іграшку. І от, в 1985 році Aldus створює програму Pagemaker, що дозволяє здійснювати верстку в домашніх умовах, саме з використанням Mac. Історія комп`ютерного світу ще не знала настільки гарного симбіозу — Page Maker допоміг Macintosh стати дійсно популярним, а масові продажі цього комп`ютера дозволили Aldus не тільки встояти на ногах, але й значно підніметься над багатьма іншими компаніями. Паралельно, завдяки Mac, відбувалося становлення й іншої компанії — Adobe Systems, що розробила мова Postscript, що застосовувався для печатки на принтері Apple Laserwriter.

Pagemaker

Пізніше з`являються версії Pagemaker для операційних систем Windows і майже забутої нині OS/2. Але на той час, саме поняття Macintosh стало міцно асоціюватися з видавничою справою (а трохи пізніше, з появою таких програм, як Illustrator і Photoshop від Adobe ще й з дизайнерським). Саме оригінальне, що Apple скептично ставилася до видавничого ринку, намагаючись пролізти в світ великого бізнесу, розробляючи потужний (по тем часам) і дуже дорогої (навіть по нинішніх мірках) комп`ютер Liza, що так і не мав комерційного успіху. Але пізніше, саме графіка, дизайн і видавнича справа врятували Apple від банкрутства. Цікаво, як би розбудовувалися події, з`явися Pagemaker під Windows лише роком раніше.

Перший час усе йшло добре. Виходили всі нові версії Pagemaker, ставилися експерименти з іншими програмами для роботи із графікою, що не мали, щоправда, настільки ж великого успіху. У співробітництві з Microsoft розробляється стандарт для зберігання растрових зображень TIFF — Tagged Image File Format. Ведуться й інші розробки. Однак до 1990 року програма-конкурент Quarkxpress зуміла значно потіснити Pagemaker як на Мас, так і на РС. Справи в Aldus пішли не найкращим образом і у вересні 1994 року вона була викуплена Adobe Systems. Досить тривалий час новий власник Pagemaker продовжував розбудовувати програму. Однак в 2004 році було заявлено про припинення цієї діяльності. Основний упор тепер робився на Adobe Indesign. Втім, серед видавців багато консервативних людей, так що можливо, що Pagemaker де нибудь використовується й дотепер. Особливо там, де збереглися старі Мас, що працюють під «класичної» ОС (на Macos X Pagemaker уже не працює).

Штаб-квартира Aldus Corporation перебувала в Сиэтле, штат Вашингтон, США (Seattle, Washington, USA).