Finnair

Найбільший авіаперевізник у Фінляндії, що здійснює як внутрішні, так і міжнародні рейси. Компанія була заснована в 1923 році, тоді вона називалася Aero O / Y. Перший рейс був зроблено 20 березня 1924 року, з Гельсінкі в Таллин. Таким чином, Finnair — одна з найстарших авіакомпаній у Європі (сама ж прадавня з нині існуючих — нідерландська KLM). Також її зараховують і до самих надійних (з 1963 року не було ні одного катастрофи, а спроба викрадення літака, почата на початку 80-х, обійшлася без жертв).

Першим літаком компанії був німецький гідролітак Junkers F13, наданий Junkers & Co (тоді Junkers Flugzeugwerke AG), в обмін на 50% акції нової компанії

Період, що охоплює «Зимову війну» і Другу світову війну, виявився для компанії винятково важким. Особливо на тлі того, що половина її літакового парку була реквізована урядом Фінляндії для воєнних дій.

В 1946 році уряд країни викуповує контрольний пакет акцій Aero O / Y, поступово доводячи компанію до рівня найбільшої в країні. До кінця 1947 року рейси здійснюються вже практично по всіх країнах Європи. В 1951 році вперше була використана назва Finnair, що остаточно закріпилося за компанією 25 червня 1968.


Finnair
1952 рік (світлина з офіційного сайту компанії)


«Реактивна ера» почалася для Finnair в 1951 році, коли її парк поповнився літаком SE-210 Caravelle, проведення французької Sud Aviation, оснащений двигунами Rolls-Royce Avon. А 15 травня 1969 року був зроблений перший трансатлантичний рейс до Нью-Йорка. В 1991 році Finnair стала першою компанією, що почала здійснювати прямі рейси з Європи в Токіо, через Сибір

И донині контрольний пакет акцій Finnair (з 1997 року її повна назва виглядає як Finnair Oyj) належить уряду Фінляндії. Базовий аеропорт компанії — Гельсінкі-Вантаа (Helsinki-Vantaan). Основу повітряного парку становлять літаки Aerobus, але є також Boeing і Embraer. Finnair володіє контрольними пакетами акцій фінських авіаперевізників Kar-Air і Finnaviation.

Наприкінці 2010 року компанія початку ребрендинг, ціль якого — стати до 2020 року найбільшою авіакомпанією в Північній Європі. Основний натиск робиться на рейси між Європою й Азією.