Faber-Castell

1898-1949

1950-1993

1993

Заснована ще в 1761 році, німецька компанія Faber-Castell є самим старим у світі виробників канцелярських приналежностей. Історія зберегла ім`я засновника. Це був ремісник Каспар Фабер (Kaspar Faber ) Штейн, що проживав у сільці (Stein), що передмістях Нюрнберга (а до 1945 року це німецьке місто було відоме, насамперед майстрами, що історично проживали там), що й займався проведенням меблів. Було у Фабера одне хобі — у вільний час він виготовляв олівці, причому як для душі, так і для продажу. Руки майстра створювали відмінні речі й олівці ці купували охоче. Незабаром ремісник зрозумів, що йому нема чого займатися меблями, адже його хобі стало досить прибутковим. Так і з`явилася компанія A.W. Faber. Споконвічно малюсінькому кустарному проведенню призначено було перетворитися в один з найбільших гравців на ринку

Після смерті Каспара Фабера в 1784 році, компанія перейшла до його сина Антону. Потім її очолив онук Каспара й син Антона — Георг Леонард. До 1898 року компанія належала сімейству Фаберов. За ці роки в її історії було чимало подій, чимало досягнень, але не менше й невдач. Але A.W. Faber витримувала всі труднощі й безперестану розросталася. В 1849 році була відкрита перша закордонна філія в Нью-Йорку, а Лотар Фабер, що стояв у ті роки в керма компанії, став першим німецьким промисловцем, що достигнувшим меж Нового світла. В 1951 році відкривається філія в куди більш близькому Лондоні, а потім в 1955 році — у Парижу. В 1861 році відкривається й перша закордонна олівцева фабрика в Нью-Йорку. Цікаво, що згодом усі зв`язки цього проведення з A.W. Faber були розірвані й утворена незалежна компанія Eberhard Faber Company. В 1874 році філія відкривається також і Всанкт-Петербурге.

В 1862 році Лотар Фабер, за заслуги перед суспільством, удостоївся дворянського титулу із правом передачі його спадкоємцям. До прізвища Фабер додалася приставка «тло».

A.W.Faber

Одне із самих знаменних подій в історії компанії відбулося в самому кінці 19-го століття. Спадкоємиця бізнесу Оттили фон Фабер в 1898 році вийшла заміж за Олександра зю Кастелл-Рюденхаузен. Так у назві компанії з`явилося ще одне прізвище. A.W. Faber відтепер називалася Faber-Castell. Логотипом її стали лицарі, що борються, а основний колір продукції — зеленим (приблизно, по кольору полкового прапора сімейства Кастелл).

В 1906 році народжується бренд кольорових олівців Polychromos, що існує понині й досить популярний серед художників

Faber-Castell

Перша й Друга світові війни нанесли компанії серйозна втрата. Вона втратилася практично всіх виробничих потужностей за рубежем. На відновлення прав буде потрібно потім чимало часу й зусиль. Також були загублені всі закордонні замовлення. На щастя, Faber-Castell удалося досить швидко піднятися на ноги. В 1948 році був представлена нова продукція — механічні олівці. А в 1949 з`явилася перша кулькова ручка Faber-Castell.

В 1950 році логотип компанії був змінений на новий, більш відповідний до смаків того часу. Втім, пізніше, в 1993 році вирішено було знову повернутися до «класики».

Faber-Castel

На сьогоднішній день Faber-Castell є одним з найбільших у світі виробників канцелярських приналежностей. Випускаються олівці для самих різних потреб, а також лінійки, ластики, ручки, пензлики, фарби й папір. Якийсь час назад Faber-Castell займалася також і логарифмічними лінійками, ставши в цій справі найбільшим у світі виробником. Головний офіс по колишньому перебуває Вштерне.

Цікавий факт:

Якщо судити по хронології, те Faber-Castell була п`ятим по рахункові виробником канцелярських товарів у США. Однак, чотири попередні давно вже припинили своє існування. Так що Faber-Castell уважається тепер найстаршим виробником не тільки в усьому світі в цілому, але й у США вчастности.