Евросеть

Перший час іноді використовувався цей персонаж

1997 - 2011

2011

2011

2011

Слоган: Зв`язок виправдовує кошту

Один з найбільших в Росії стільникових ритейлеров. У мережі магазинів Евросеть споживачеві пропонуються всілякі моделі мобільних телефонів, а також досить різноманітний асортименти різної портативної електроніки й аксесуарів. Тільки в Росії діє кілька тисяч торговельних крапок. Широка мережа розгорнута також і на території України. Штаб-квартира Евросети перебуває (і завжди перебувала) Вмоскве.

Компанія була засновано 2 квітня 1997 року Євгенієм Чичваркиным і Тимуром Артем`євим. На той момент мобільний телефон усе ще залишався розкішшю, а не засобом зв`язку. Евросеть стала першим у Росії стільниковим ритейлером.

Евросеть прославилася завдяки своїм яскравим рекламним компаніям на грані фолу. Приміром рекламний слоган, що одержав поширення напівофіційний, «Евросеть – ціни просто ох…еть». Компанія проводила акції начебто тієї, що клієнти, які приходили в магазин голими, одержували мобільний телефон безкоштовно. Увійшли в історію й листа, що занадто далеко виходять за офісні рамки, за допомогою яких Чичваркин спілкувався з персоналом ( до 2008 року, коли він залишив пост голови директорів).

22 вересня 2008 року відбувся продаж Евросети інвестиційної компанії ANN, хазяїном якої є бізнесмен Олександр Мамут. Пізніше 49,9% акцій були викуплені компанією ВымпелКом, власником відомого бренда Beeline.

За роки існування Евросетью були викуплені деякі інші мережі салонів мобільному зв`язку. Приміром, в 2006 році була викуплена мережа Ультра (бренд був збережений).

Фірмовий стиль Евросети був створений буквально «на коліні» при її підставі. Згодом, використання державної символіки створило деякі труднощі як у самій Росії, так і в близькому зарубіжжі. Приміром, наявність російського прапора викликала невдоволення на території України — у результаті, прапор там стали або просто робити одноколірним, або пририсовывать знизу ще й характерні блакитну й жовту смужки (кольору прапора України), одержуючи в результаті якась подоба веселки. Незадоволені тим, що державна символіка присутня на логотипі компанії найшлися й у Росії — справа доходила навіть до судових розглядів. У кожному разі, до кінця 2010 року було вже зовсім очевидно, що потрібні серйозні зміни. У результаті, 10 березня 2011 було оголошено про глобальний зміну стилю компанії. Був збережений жовтий колір, зате змінений логотип, що став більш простим. У компанії з`явився талісман — яскраво жовтий іграшковий тер`єр. Оголошено було про те, що до кінця 2011 року буде змінений зовнішній вигляд найбільших магазинів у Росії. Плани по повному завершенню рестайлинга захоплюють і весь 2012 рік

Новий фірмовий стиль для Евросети створювала консалтингове агенство Wolff Olins, що вже прославилося на цій ниві, працюючи з такими брендами, як Pricewaterhousecoopers, GE, Sony Ericsson, Orange, Beeline, MTC.

У листопаді 2011 року Евросеть заявила про намір покинути український ринок. салони, що залишилися, перейшли у володіння місцевої мережі Ringoo.