Epson

Слоган: Exceed your vision

Підрозділ концерну Seiko Group. Відомий виробник комп`ютерної периферії (особливо прославилися принтери, з яких усі й починалося), готових комп`ютерних систем ( як десктопов, так і ноутбуків), а також проекторів.

Почалося все з компанії Daiwa Kogyo Ltd з японського міста Сува округу Нагано (Suwa, Nagano), що історично займався годинними механізмами. В 1959 році ця компанія зливається з інший годинною компанією Daini Seikosha Co., Ltd., у результаті чого утворюється Suwa Seikosha. В 1962 році Suwa Seikosha, що ставився на той час уже до Seiko Group, одержує відповідальну місію — їй доручено створити таймер з можливістю роздруківки результатів, необхідний для 18-х літніх Олімпійських ігор 1964-го року в Токіо. Розробка цього устрою (а виконане воно було якісне й у встановлений термін) і підштовхнула до ідеї створення власного друкувального пристрою

Першою моделлю став принтер EP-101, на розробку якого пішло більш чотирьох років. Він був запущений у масове проведення в 1968 році. Це був перший міні-принтер, вагою в 2,5 кілограма. І це в ті роки, коли вага в кілька десятків кілограм для принтера був нормою. Перший млинець виявився зовсім не грудкою. Більше того, EP-101 виявився настільки вдалим, що змінив не тільки основний рід діяльності Suwa Seikosha, але й саме сприйняття того «яким повинен бути принтер».

Було ухвалене рішення про створення нової марки. Назвою була обрана комбінація «Ep Son» — таким чином, усі наступні моделі стали, фактично, «синами» моделі Ер *. Сама ж Suwa Seikosha перемінила назву на Seiko Epson Corporation.


Stylus Office T30
Stylus Office T30 (зображення з офіційного сайту)


Подальша історія компанії — це історія успіху. Постійно випускаються нові моделі, з`являються струминні й лазерні принтери, розробляються інноваційні технології (особливо слід зазначити унікальну технологію струминної печатки Epson Micro Piezo). Якість печатки принтерів Epson завойовує повага користувачів по усьому світу.

На початку 80-х років минулого століття, Seiko Epson Corporation розширює сферу діяльності, почавши розробляти й створювати ще й проектори, домагаючись успіху й на цім поприщі. В 1989 з`являється перший у світі LCD проектор. З тих пор компанія є одним із провідних виробників проекторів. Особою її гордістю є технологія 3LCD.

Також в 80-х роках ведуться активні роботи в напрямку комп`ютерної техніки. Приміром, з`являється портативний комп`ютер HX-20, який часто називають першим у світі ноутбуком.

1998 рік ознаменувався Олімпійськими іграми в Нагано. чи Потрібне говорити, що контроль часу знову був довірений Seiko Group?

Розповідаючи про утвори Epson не можна не згадати й про створеного в 1993 році Monsieur — самого маленького робота у світі (що було відзначено книгою рекордів Гиннеса).

Штаб-квартира Seiko Epson Corporation по колишньому перебуває в Сува. Представництва ж і дочірні компанії розкидані по усьому світу. Число працівників давно вже обчислюється десятками тисяч

*) Подібна практика, схоже, взагалі в честі в японців. Приміром, досить популярні в 60-х роках 20-го століття автомобілі Datsun, споконвічно звалися Datson — що означало «син Dat» (так називалися перші автомобілі компанії). Правда, надалі, у чинність деяких причин, букву « ПРО» замінили на «U».