Eee

Слоган: Easy to Learn, Work and Play

Лінійка ультрапортативних устроїв компанії ASUS. Найбільше популярна завдяки нетбукам — власне кажучи, свій переможний хід по миру, нетбуки почали саме з появи наприкінці 2007 року мініатюрної моделі ASUS Eee 701 з 7-дюймовим екраном

Історія знавала чимало проектів, автори яких обіцяли створити ноутбук за 200 доларів. Однак нікому з них не вдалося довести почате до розуму. ASUS стала першої, хто зумів розробити комерційно придатну модель. Може й не занадто звучне, але назва, що запам`ятовується, виникла від злиття трьох «Easy» — «Easy to learn, Easy to play and Easy to work». Правда, вартість новинки становила вже 300 доларів, але й це було непогане. Особливо на тлі історично сложившегося думки, що чим менше ноутбук, тем він дорожче. Малюсінький Eee 701 повністю спростував це затвердження.

Asus Eeepc 900

Устрій розійшовся сотнями тисяч екземплярів уже в перші місяці продажів. Конкуренти спочатку заявляли, що це все тимчасово, що надалі обсяги продажів будуть падати. А потім і самі узялися за виробництво комп`ютерної техніки. Нетбуками тепер займаються всі, крім Apple. Всюдисущий Samsung навіть заявив про свої плани стати лідером на цьому ринку

Нетбуки споконвічно розроблялися як «устрої для бідних». Правда надалі, на тлі стрімкого падінь цін на ноутбуки, довелося змінити це позиціонування. Тепер нетбук представляється як дуже маленький і легкий устрій, який можна постійно носити із собою, доповнення до основного комп`ютера. При цьому, вартість його не набагато нижче (а часом, як у випадку з нетбуком від Nokia, навіть вище) середньостатистичного ноутбука, який, має куди кращу продуктивність, правда при куди більшій вазі. Але видиме, розміри відіграють важливу роль — популярність нетбуков увесь час росте ( приміром, ця стаття була написана на нетбуке, правда не ASUS, а Lenovo).

Нині лінійка містить у собі безліч різноманітних моделей нетбуков (Eee PC), неттопов (Eee Box), моноблоків (Eee Monitor), мініатюрних комп`ютерів схованих у клавіатуру (Eee Keyboard). Надалі планується появи ще цілого ряду устроїв, наприклад комунікаторів (Eee Phone).