ECCO

Слоган: Shoes for Live

Історія цього виробника взуття, виробів зі шкіри й шкіряних аксесуарів почалася в 1963 році в невеликому датському містечку Бредебро (Bredebro, Denmark). Заснував компанію Карл Тусби (Karl Toosbuy). Сам він не був родрм із Бредебро, але бажання заснувати власна справа привела до того, що Карл розпродав усе своє майно, включаючи будинок і автомобіль, і перебрався в цю глухомань на півдні Данії, де й заснував компанію Eccolet Sko, по проведенню взуття. У тому ж році народився й бренд ECCO.

Споконвічно компанія представляла із себе лише невелику фабрику, на якій трудилося не занадто багато працівників. Однак, завзята праця й постійна прагнення додержуватися інновацій зробили свою справу. Карл часто повторював свій основний принцип — «взуття для ніг, а не ноги для взуття». І покупці оціни взуття, що створювалася з таким підходом кделу.

В 1974 році починаються відбуватися перші кроки по виходу на світовий ринок. Успіх приходить чотири роки через, коли з`являються лінійки взуття «Joke», «Free» і «Time», що привернули увагу споживачів і постачальників за рубежем. До речі, це було перше шкіряне взуття, на якому виробник почав вибивати свою емблему. В 1982 році продажу вперше досяглися одного мільйона пар взуття в рік. На той час уже більш 50% продажів припадало на зарубіжжя


ECCO Trace Black Mens Causal Shoes
ECCO Trace Black Mens Causal Shoes


Наступна історія ECCO — це історія розвитку. З`являються нові заводи, відкриваються дочірні компанії в інших країнах. Постійно розширюється й модельний ряд, у який тепер входить взуття для всіх віків, а також спортивні моделі. З деяких пор налагоджений також випуск різних виробів зі шкіри й аксесуарів.

В 1999 році відбувається зміна назви. Eccolet Sko іде в минуле, на зміну їй приходить ECCO Sko A/S. Далеко не перший (і здається, що далеко й не останній) випадок в історії, коли компанія міняла ім`я на назву свого успішного бренда

На сьогоднішній день виробничі потужності компанії перебувають уже не тільки в Європі, але й Азії — усього на них трудиться близько 150 000 людей. Взуття ECCO відома більш ніж у ста країнах, розходити мільйонами пар по світу щороку. По усьому світу разбросанно більш тисячі фірмових магазинів ECCO.

Ecco foot

Компанія й донині залишається сімейним бізнесом, що належить сімейству Тусби. Що ж стосується Карла Тусби, засновника ECCO Sko A/S, те він дожив до 2004 року, до останнього займаючись справами компанії. Він прожив цікаве життя, удостоївшись навіть в 1998 році титулу Лицаря Даннебро, яким його нагородила королева Данії Маргрета II. Подія це було ввічнено бронзовою скульптурою «Ступня», архітектора Петера Брандеса (Peter Brandes). Установлений значний монумент у місті Тённер (Tønder), неподалік від одного з офісів компанії. За кілька років до цього, в 1991 році, ECCO Sko A/S стала офіційним постачальником взуття для королівського двору.