Duracell

Duracell — одна з найвідоміших марок лужних батарейок у світі, належить корпорації Procter & Gamble. Також під цим брендом випускаються трохи інших видів батарейок усіляких розмірів і ємностей, а також лінія ліхтариків. Бренд Duracell знаменитий тим, що його батарейки мають довгий термін служби, властиво, саме ці батарейки згадуються, коли ми думаємо про батарейки здатних прослужити як можна довше. Такому сприйняттю сприяла цілеспрямована рекламна кампанія, сама якість батарейок і, звичайно, вірно обрана стратегія розвитку бренда

Творцем знаменитих батарейок став учений-винахідник Сэмюэль Рубен (Samuel Ruben), який займався розробками в області портативних елементів живлення. Він і підприємець Пилип Роджерс Мэлори (Philip Rogers Mallory) об`єднали зусилля й продовжили вишукування Рубена на базі потужностей компанії Мэлори, фірма звалася P.R. Mallory Company і була заснована в 1935-м року.

Успіх компанії принесла в якімсь змісті Друга світова війна, що викликала сильну необхідність у принципово новому виді елементів живлення, сольові батареї не забезпечували потреб американських військових і винахід Рубеном ртутної батареї, більш компактної, ємн високі температури, що витримує, породило попит на неї в мільйони екземплярів. Після війни компанія міняє назву на Mallory Battery Company.

Duracell bunny

Ріст технологій, поява нових технічних устроїв вимагали від виробників усе більш удосконалених елементів живлення, які б не займали багато місця й у той же час служили б максимальна кількість часу. Наприклад, компанія виконує замовлення фірми Eastman Kodak по створенню нового типу батарейок ААА, які використовувалися у фотокамерах, що з`явилися на ринку, із вбудованим спалахом. Але продавати роздрібним споживачам ці батарейки компанія починає набагато пізніше, перший час основним ринком збуту були інші виробники. Почати свої власні продажі компанію спонукує швидко зростаючий попит на лужні батарейки, цей ринок обіцяє швидкий розвиток і величезний прибутки. В 1964-м року з`являється бренд Duracell, який незабаром стає світовим лідером серед «батарейкових» брендів. Слово Duracell відбулося від злиття двох слів — durable cell, що можна приблизно перевести як «елемент тривалого використання». Трохи пізніше, в 70-х був розроблений і пізнаваних дизайн самих батарейок — з так званим мідним верхом. Масована рекламна кампанія дозволила Duracell виділитися серед конкурентів, а це було не так те легко зробити, адже на той час усі виробники досяглися певного технічного рівня й батарейки мали майже однакові технічні характеристики

Більшу роль у перемозі батарейок Duracell над конкурентами, звичайно зіграла їхня відмінна якість, але також і той факт, що завдяки вмілим діям керівництва компанії, споживачі на довгі роки зв`язали між собою образ батарейок Duracell і ідею про довгий термін служби батарейок. Тобто, якщо вам потрібні батарейки, які прослужать дуже довго — беріть Duracell. А якщо споживачі щось розв`язали, то переконати їх буде не так просто, втім, це проблеми конкурентів Duracell.

Ще одним удалим рекламним кроком стало те, що саме Duracell першими стали вказувати на батарейках строк придатності, з тих пор, з 1978-го майже всі виробники пішли їхньому прикладу. Дотримуючись вимог ринку, який потребував батарейок із усе більшою ємністю, в 1998-м на світло з`являється Duracell Ultra, серія батарейок з поліпшеними характеристиками. Але, звичайно, одним з основних елементів образа Duracell — це їх знаменитий кролик. Рожевий «великодній» кролик Duracell з`явився в рекламних роликах компанії в 1973-м року. Він є символом невтомності й довгої роботи батарейок Duracell. Кролик завжди робить… ну що б він там не робив, довго, дуже довго, а найголовніше довше, чим інші кролики, зі звичайними батарейками.

Бренд кілька раз міняв власника: в 1978-м P.R. Mallory була придбана Dart Industries і тоді ж міняє назву на Duracell International Inc., через два роки компанія переходить до Kraft Foods, Inc., пройшовши через ще кілька процесів злиттів в 1996-м року бренд стає власністю компанії Gillett, а та у свою чергу з 2005-го року перебуває у власності корпорації Procter & Gamble.

Duracell у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
85Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2013
2009
85Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2009
2008
88Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008
2007
89Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2007