Донськой тютюн

Один з найбільших і найстарших у Росії тютюнових виробників. Підприємство входить у багатогалузевий холдинг «ГРУПА АГРОКОМ».

Історія підприємства почалася в далекому 1857 році, коли хтось Василь Іванович Асмолов заснував у Ростові невелику фабрику по проведенню курильного тютюну. Працювало тоді на ній лише сім людей.

Через якийсь час Асмолов запрошує в компаньйони заповзятливого купця Гаврилу Шушпанова. Разом вони зуміли значно розширити проведення. Уже через кілька років, обсяги виробленої продукції зросли в десятки раз. В 1871 році підприємство одержує назву « Торговий дім В. І. Асмолов і До».

Підприємство стабільне росте, розширюючи ринки збуту й асортименти виробленої продукції — до початку 20-го століття кількість виробленого тютюну виміряється тоннами, а цигарок — мільярдами штук. Починається процес поглинання інших дрібних виробників

Після Жовтневої революції підприємство було націоналізовано й перейменоване в Донську державну тютюнову фабрику (ДГТФ). І хоча перший час доводився важко, згодом фабрика твердо встала на ноги, продовжуючи нарощувати обсяги виробництва й збільшувати обсяги продукції. Нелегко довелося ДГТФ і в роки війни — Ростов був окупований і потрібна була евакуація. Однак уже до кінця 1943 року, після звільнення міста, знову почалося проведення сигарет і цигарок.

На ДГТФ випускаються такі відомі марки сигарет, як «Космос» і «20 Століття» (нині «21 Століття»), «Ростов», «Донськой тютюн» і багато інші

В 1992 році, після розпаду СРСР, підприємство було реструктуризовано в ВАТ «Донськой Тютюн». З 2004 року воно увійшло до складу холдингу «ГРУПА АГРОКОМ».

На сьогоднішній день площа, займана підприємством, займає десятки квадратних кілометрів. І вже нічого не нагадує про малюсіньку фабрику Асмолова.