Delorean

Іноді відбувається так, що продукція, що випускається, стає куди більш відомої, ніж її виробник. Так відбулося й у цьому випадку. Давно вже ніхто не пам`ятає DMC, але от вироблений нею автомобіль (а компанія встигнула створити лише одну модель), людство запам`ятає надовго. Це легендарний Delorian DMC-12, машина з культового фільму-трилогії «Назад у майбутнє».

Заснував DMC інженер Джон Делореан (John Delorean), що працював до цього в General Motors, що й встигнув прославиться як розроблювач безлічі цікавих рішень і автомобілів. Завдяки ньому була врятована марка Pontiac (втім, пізніше, в 2002 році від неї однаково відмовилися). Він дослужився в GM до дуже високих посад. Міг би стати й президентом, так його вигнали через богемний спосіб життя. Образившись, Джон написав розгромну книгу, у якій відкрив справжне обличчя GM, показавши корпорацію як справжнього монстра імперіалізму — ці спогади із задоволенням надрукували навіть у СРСР. Тим часом Делориан вирішує почати випуск автомобілів власної конструкції. От так, в 1973 році й з`явилася DMC — Delorean Motor Company, а роком пізніше і її створення — DMC 12.

Delorian DMC-12

В Delorian DMC 12 була застосована безліч незвичайних ідей і рішень. Приміром, корпус створювався з вуглепластику, на який потім навішувалися пластини з нержавіючої сталі. З однієї сторони автомобіль був взагалі не підданий корозії, а з іншого, корпус сильно паскудився й не підлягав фарбуванню, так що абсолютно всі випущені моделі були неотличимы друг від друга. двері, що відкриваються нагору, виглядали роскошно, але їх складна конструкція не дозволяла використовувати банальні стеклоподъемники — у результаті, скла не опускалися, для вентиляції використовувалися лише маленькі кватирки. Різний діаметр передніх і задніх коліс може й надавав машині своєрідний шарм, але вимагав наявності відразу двох «запасок». Але от зовнішній вигляд… Delorian (по тем часам) більше походив на космічний корабель, ніж на звичайний автомобіль. Такому чуду можна було вибачити майже все. Крім дуже високої ціни. І того, що не дивлячись на спортивний вигляд, Delorian відрізнявся досить спокійною вдачею — установлений не занадто потужний двигун не повідомляв автомобіль ні винної швидкості, ні динаміки

Delorian DMC-12

У результаті відзначених вище недоліків, справи в DMC пішли, м`яко кажучи, неважливо. Машина привертала пильну увагу, але черга покупців за нею не вибудовувалася. Намагаючись урятувати компанію, Делориан іде різні сумнівні підприємства, говорили, що аж до відмивання кокаїнових грошей. На чому його й пов`язали. Адвокатам удалося «отмазать» свого клієнта, але компанія на той час (1982 рік) збанкротувалася. Пізніше вже з`явилися ні на чому не засновані слухи, що справа була сфабрикована іншими автовиробниками, мов вони боялися такого унікального конкурента ( як це було у випадку з Tucker). Інші журналісти затверджували, що підбудувала всі GM, яка так і не вибачила Джону тієї самої книги. Ходили розмови й про участь у цій справі ФБР. Усього ж компанією було випущено 9000 DMC-12.

Що ж стосується унікального автомобіля, то про нього могли благополучно забути, якби не «Назад у майбутнє». Вышедший в 1985 році фільм зробив справжній фурор, у результаті чого Delorian стає справжньою легендою. З тих пор пройшло багато років, але страсті по цьому автомобілю не вщухають. Більше того, його реинкарнировали. Зробила це техаська компанія все з тим же назвою — Delorean Motor Company, але це вже зовсім інша історія. Нинішній виробник, хоча й має права на випуск Delorian (автомобіль випускається дрібним тиражем по спецзамовленнях), до «тієї самої» DMC ніякого відношення не має. Але здається, що Делориан, що помер в 2005 році, був би тільки радий такому повороту подій