Dell

Dell, Purely You.
Dell. Uniquely You. (використовується в Австралії)
Easy as Dell.
Be direct.

Історія цієї компанії — одного із провідних виробників ноутбуків, нетбуков, десктопов, серверів, а так само смартфонов — це, насамперед, історія її засновника Майкла Делла (Michael Dell). Його життя є ідеальною ілюстрацією до справдженої «американської мрії».

Народився Майк в 1965 році в Х`юстоні, штат Техас (Houston, Texas). Ще будучи школярем, він зарекомендував себе як людей заповзятлива. У той час, коли однолітків цікавили лише гри, Майк заробляв досить пристойні для підлітка суми.

На настійну вимогу батьків, юнак пішов вчитися в остинский Техаський університет на зубного лікаря. У віці 19 років він почав приторговувати комп`ютерами власного складання. Справа пішла й Майк розв`язав заснувати власну компанію, назвавши її Pc`s Limited, володіючи стартовим капіталом в 1000 доларів. Вона виявилася настільки успішної, що вчиться далі втратило всякий зміст. Майкл пішов з університету й повністю зайнявся бізнесом. Таким чином, датою підстави сучасної Dell можна вважати 1984 рік

В 1987 році компанія міняє назву на Dell Computer Corporation, під яким проіснує до 2003 року. Надалі, у зв`язку з тим, що випускалися вже не тільки комп`ютери, була прийнята нова назва — нинішнє Dell, Inc.

Dell увійшла в історію, як одна із самих, що динамічно розбудовуються. Коли Майку було всього 26 років його компанія вже входила в список Fortune 500. Дуже швидко він попадає й у список самих багатих людей США. У віці 39 років Делл залишає пост керуючого, залишившись, при цьому в раді директорів.


Dell XPS M1730
Dell XPS M1730 (зображення з офіційного сайту)


Так у чому ж успіх Dell? Крім заповзятливості й завзятості засновника, насамперед, у незвичайному для тих років підході — компанія торгувала своєю продукцією особисто, не прибігаючи до послуг посередників. Нова бізнес-модель повністю себе виправдала. Насамперед, завдяки відсутності посередників, вартість комп`ютерів відчутно знижувалася. А потім, у користувачів була можливість особисто зв`язатися з виробником і повідомляти про всі знайдені їм недоліках, виразити своє невдоволення. У такий спосіб керівництво компанії могло вчасно довідуватися про недоліки продукції, що випускається, і швидко їх усувати. Подібний підхід виявився виправданим як на Заході, так і на Сході

Головне, чим виділяється Dell серед подібних компаній — це її три основні принципи, що укладаються в тому, що не мати ніяких справ з посередниками, ніколи не створювати складських запасів (а отже бути готовими в будь-який момент повністю перемінити напрямок) і, найголовніше, проявляти максимум поваги і чуйності, при спілкуванні із клієнтами. Dell надає можливість широкого вибору конфігурації бажаної моделі. Покупець може вибирати серед багатого набору квітів корпуса.

Втім, не дивлячись на всю динамічність процесу розвитку, історія Dell не відрізняється яскравими фактами. Це завзята праця, удалі рішення й різноманітні моделі комп`ютерної техніки, серед яких не було ні один дуже яскравого й цікавого устрою. У спробі скласти конкуренцію Apple, Dell розробляє лінійку стильних ноутбуків Adamo. Устрої вийшли цікав, що запам`ятовуються, але в цілому, були зустрінуті громадськістю досить прохолодно.

На сьогоднішній день, кількість працівників компанії становить уже десятки тисяч, а доходи обчислюються мільярдами.

Штаб квартира компанії перебуває в Раунд Доля, штат Техас, США (Round Rock, Texas, USA)

Цікаві факти:

Розповідаючи про Dell, не можна не згадати й кілька цікавих фактів, зв`язаних як з Dell, так і з іншою знаменитою американською компанією — Apple.

* * *

Знаючі історію комп`ютерної техніки пам`ятають, що наприкінці минулого століття Apple стояла на грані банкрутства. У пресі щосили мусувалися думки на тему «що Apple повинна зробити для порятунку?». Статті з подібною тематикою з`являлися як на сторінках маловідомих, як і дуже шановних журналів. Але реально, у порятунок « фруктової компанії» уже ніхто не вірив. Коли подібне запитання поставили Майку Деллу, він відповів, що кращим рішенням буде розпустити компанію, роздавши гроші вкладникам. У відповідь Apple заявила, що відтепер її головним конкурентом уважається саме Dell. І геній Стива Джобса дозволив не тільки встояти, але й перевершити по капіталізації недавнього кривдника (хоча більша частина ринку однаково належить Dell).

* * *

Одного разу, на зорі ери ipod, хтось запитав у Джобса, не чи боїться він, що подібний устрій створить і Dell, що володіє куди більшим потенціалом. На що пішов простий, але ємна відповідь «Ви коли нибудь чули про шанувальників Dell?».

* * *

Насправді, зв`язок Делла з Apple, трохи глибше, чим можна припустити — першим комп`ютером Майка, з якого й почалося його захоплення цією технікою, був, колись безумно популярний, Apple II. Йому подарували його батьки в 1980 році, коли хлопчикові здійснилося 15 літ

Dell у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
10Самі "зелені" бренди (Best Global Green Brands), 2013
39 Найпростіші бренди (Global Brand Simplicity Index), 2013
51Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2013
61Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2013
84 Найдорожчі бренди світу (The World's Most Valuable Brands), 2013
2012
6Самі "зелені" бренди (Best Global Green Brands), 2012
37Бренди які можуть змінити світ (Planet Brands), 2012
44Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2012
49Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2012
2011
41Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2011
43Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2011
2010
38Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2010
41Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2010
67 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2010
2009
33Самі більші компанії США (Fortune U.S. 100), 2009
35Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2009
42 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2009
2008
32Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2008
41 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2008
2007
31Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2007
37 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2007