Datsun

Початок історії автомобільної компанії Datsun було покладено в 1911-м року зі створенням фірми Kwaishin-sha Company ( Вайшин-Ша), її ідейним центром був інженер Масудзиро Хасимото (Masujiro Hashimoto). Компанія почала випускати перші японські автомобілі, які одержали назву DAT ( від перших букв прізвищ партнерів — Kenjoro Den (Кендзиро Дэн), Rokuro Aoyama (Рокуро Аояма) і Meitaro Takeuchi (Метайро Такцети). У перекладі з японського слово «dat» також переводиться як «швидкий заєць», « заєць, що летить, » або «живий, моторний».

Выпускатся кілька моделей чотиримісного автомобіля: DAT-31, що з`явився в 1914-м року, переміняється DAT-41, а потім більш удосконаленої DAT-51, партії невеликі й самі авто далекі від досконалості, але вони мають успіх — це перші в історії Японії автомобілі.


Datsun  1200  PICK-UP  223
Datsun 1200 Pick-Up 223 (світлина звідси)


В 1926-м року компанія зливається з іншою фірмою — Jitsuyo Jidosha Co. И з`являється Dat Jidosha Seizo Co. (ДАТ дзюдоша сейдзо) — лідер автомобільної промисловості довоєнної Японії. З`являється нова модель — Lila JC, щоб підкреслити її окремість і в теж час тісний зв`язок з лінійкою Dat-Ов, Масудзиро Хасимото дає їй ім`я Datson«син DATа». Але робить помилку: для японців слово «son» звучить як «збиток» і назва незабаром була змінена на Datsun.

У результаті ряду злиттів фірма стає підрозділом Tobata Casting, а з 1934-го року остаточно стає історією, ставши одним зі струмочків, що породили корпорацію Nissan.


Datsun  Sunny B10
Datsun Sunny B10 (світлина звідси)


Хоча компанія Datsun і припинила своє існування, марка Datsun збереглася аж до 1983-го року. Nissan Motors хоча й розбудовувала свої марки автомобілів, активно використовувала назву Datsun для експортних моделей.