Dacia

З Renault усе починалося, до нього ж усі й повернулося.

В 1967 році в передмістя румунського міста Питешти (Piteşti, Romania) за допомогою «Рено» був побудований невеликий автомобільний завод, на якому налагодили проведення невеликого автомобіля Dacia 1100 ( насправді, Renault R8). З незначними змінами автомобіль випускався до 1971 року, після чого був замінений більш сучасної Renault R12. До речі, сама компанія тоді називалася UAP (Uzina de Autoturisme Pitești — Автомобільне Підприємство Питешти).

Нзвание Dacia (читається як «Дачиа» або «Дачия») походить від Дакия — так іменували територію сучасної Румунії в Прадавньому Римі. Така назва римляне вибрали за назвою племені даков, що проживав на ці землях


Dacia 1100
Dacia 1100 (узяте звідси)


Довгий час проведення мале чому відрізнялося від інших проведень у соціалістичних країнах. Моделі обновлялися вкрай рідко й немов би неохоче. Більшість моделей будувалася на базі західних зразків, найчастіше Renault. Автомобілі ці створювалися в основному для Румунії, але йшли також і на експорт. Їх активно використовувала комуністична еліта країни. Модельний ряд продовжував розбудовуватися (хоча й не занадто успішно) і після революції 1989 року. Приміром, що з`явився в 1994 році Dacia Nova відрізнялася «100% румунським дизайном» (хоча й уважається, що він був запозичений або в Peugeot 309, або в Renault 11). Якість перший час теж був 100% румунське — говорили, що коли на вулиці йде дощ, він іде також і в салоні. Правда, до 1996 року від багатьох дитячих хвороб удалося позбутися. А 1998 рік ознаменувався також випуском двохмільйонного автомобіля Dacia.

З 1999 року UAP стала дочірньою компанією Renault. Це поглинання самим позитивним образом позначилося на розвитку бренда Dacia. Першою спільною моделлю стала Supernova – оновлена й значно поліпшена версія Nova.

Dacia у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
29Кращі автомобільні бренди (Automarxx Brand Ranking), 2013