Cunard Line

Слоган: The most famous ocean liners in the world

Ця компанія (повна її назва споконвічна виглядало як «Cunard Steamship Line Shipping Company») входить до числа легендарних. Назва своє вона одержала по імені засновника — Сэмьюэля Кунарда (Samuel Cunard).

Починала компанія свою діяльність ще в далекому 1840 році — 4 липня перший (і на той момент єдиний) корабель компанії «Аркадія» вийшов у рейс по маршруту Ліверпуль — Галифакс — Бостон. Перша регулярна трансатлантична лінія. Причому майже десять років компанія не мала жодного конкурента. Репутація в неї була чудова — жодного катастрофи, жодного запізнення, ні однієї загубленої посилки

Конкуренти з`явилися пізніше. Американська «Collins Line» і англійська «White Star Line» були більш ніж серйозними супротивниками. Однак, хто їх зараз пам`ятає?

Під прапором «Кунарда» плавали такі легендарні трансатлантики, як «Мавританія», «Куин Мері», «Куин Элизабет» і сумно відома «Луизитания» (потоплена в Першу світову війну німецьким підводним човном U-20). Кораблі компанії неодноразово завойовували, і тривалий час утримували, почесний приз «Блакитна стрічка Атлантики», що вручався за самий короткий час перетинання Атлантичного океану — приміром, «Мавританія» утримувала його цілих дванадцять років без перерви


Мавританія
«Мавританія» (фото із сайту titanic-model.com)


В 30-х роках 20-го століття компанія переживала найтяжчу кризу. Втім не вона одна — важко доводилося й «White Star». Положення врятувало британський уряд ( а саме Чемберлен), що надав кредит обом компаніям, за умови їх об`єднання. Так з`явилася «Cunard White Star Line», що проіснувала до 1958 року, коли «Кунард» повністю поглинула «Білу зірку», викупивши всі її акції.

Уже після Другої світової війни компанія змушена терміново міняти рід діяльності. Поява всепогодних літаків, здатних перетнути Атлантику за десяток годин не залишає ніяких шансів трансатлантикам, які робили той же перехід не менш, чим за 3-е доби. «Cunard Line» досить оперативно перекваліфікувалася в туристичну компанію, перетворивши трансатлантичні лайнери в круїзні. На цім поприщі залишається компанія й по цей день

Нині «Cunard Line» — один із брендів англо-американської компанії Carnival Corporation & plc, що займається морськими круїзами й туризмом. Під штандартом компанії ходять такі відомі лайнери, як «Куин Мері 2» і «Куин Вікторія». Улітку 2010 року планується вступ у лад нової «Куин Элизабет».

Цікаві факти:

Історично зложилося так, що всі лайнери «Cunard Line» звалися із закінченням на «-ия» (-ia): «Мавританія», «Франкония», «Каледония»… У той час як лайнери «White Star» — на «-ик» (-ic): «Олимпик», «Титаник», «Кельтик»… Перший лайнер об`єднаної компанії одержав «нейтральне» назву — «Куин Мері (Queen Mary)». Поява цієї назви анекдотично. Ще до закінчення будівництва, один з лордів Адміралтейства, благоволивший до «Кунарду», звернувся до короля Георгу V із пропозицією назвати новий лайнер «іменем однієї із самих величних жінок усіх часів і народів», припускаючи легендарну королеву Вікторію. У такому випадку назва корабля одержала б кунардовское закінчення «-ия». Однак Його Величність, не страждаючи від неправильної скромності, зрозумів усі буквально, повелівши назвати корабель по імені своєї дружини — «Корольова Мері».

Увійшла «Cunard Line» в історію і як перший спамер. Ще в 19-м столітті Кунард розсилав листа багатим людям Англії із пропозицією скористатися його послугами.