Corel

1985

1993

2001

2003

Канадський розроблювач програмного забезпечення для різних платформ, в основному пов`язаного з видавництвом і графікою. Найбільше прославився як творець редактора векторної графіки Coreldraw! і Corel Photo Paint. У наш час популярність цих продуктів не так висока як раніше, вони були досить серйозно потіснені розв`язками від Adobe. Однак, у світі налічуються десятки мільйонів користувачів графічного ПО від Corel. Втім, компанія займається також і іншими цікавими й популярними проектами, наприклад саме вона займається розробкою й підтримкою архиватора Winzip (з 2005 року).

Іноді можна почути думка, що назва компанії похідна від слова «coral» («корал»). Насправді ж, це скорочення від COwpland REsearch Laboratory. Перше слово — прізвище основатея, якого кликали Майкл Коупланд (Michael Cowpland). Справа була в 1985 році. Споконвічно компанія займалася програмним забезпеченням для бізнесу

В 1989 році відбувається знаменна подія — створюється графічний редактор Coreldraw! — перший у своєму роді. Саме цьому продукту призначено було в наслідку зробити компанію відомої на світовому ринку. Надалі компанія була найбільш активної саме на ринку ПО для роботи із графікою й настільного видавництва. Видавничою справою Corel зайнялася в 1993 році, після придбання в Xerox підрозділу Xerox, Ventura Software Inc., що займалося програмою Ventura Publisher. На сьогоднішній день Corel Ventura усе ще досить популярна, хоча й значно уступає продукції від Quark і Adobe.

В 1996 році здобувається програма Wordperfect у компанії Novell. З тих пор Corel займається також і офісними додатками, не занадто яскраво, але все-таки конкуруючими з MS Office. Довгий час більш-менш високий популярність Wordperfect пояснювалася тим, що це ПО було доступно для самих різних операційних систем, а не тільки для Windows. На сьогоднішній день випробовується серйозний тиск із боку безкоштовно розповсюджуваного офісного пакета Openoffice.org.

Coreldraw X3 Graphics Suite logo

Протягом 90-х років минулого століття Coreldraw був винятково популярний, у тому числі й на території колишнього СРСР. Досить популярна ця програма й у наші дні. Можливо саме така популярність і послужила причиною того, що Corel розслабилася й допустила кілька прорахунків. Приміром, у період з 1999 по 2000 роки велися роботи на дистрибутивом Linux власного розливу — Corel Linux, що був побудований на базі Debian Linux. Велися також роботи й по адаптації графічного ПО компанії для цієї ОС. Результатом став повний провал і втрата чималих коштів — Corel Linux не зацікавив споживачів, хоча система була реалізоване досить непогано.

Невдачею закінчилися й спроби портировать Coreldraw! під Macos — досить консервативні користувачі Apple не захотіли відмовлятися від звичного їм Adobe Illustrator. Усі ці витрати надалі вкрай негативно позначилися на фінансовому добробуті компанії

В 2000 році Майкл Коупланд був змушено покинути засновану їм же компанію, будучи обвинувачений у розкритті стороннім особам якоїсь инсайдерской інформації

За перші кілька років Ххi-Го століття Corel Corporation поглинула трохи досить відомих творців ПО — Micrografx (2001 рік), Jasc Software, Inc. (2004 рік), Intervideo і Ulead Systems (обидві — в 2006 році).

Втім, в 2003 році й сама Corel була поглинена інвестиційною групою Vector Capital, після чого стала приватною компанією. Вартість угоди була дивно низкою — 97 мільйонів доларів, що якось не в`язалося зі славетним іменем Corel.

Споконвічно штаб-квартира компанії перебувала в Онтаріо, Канада (Ontario, Canada). Починаючи з 2003 року її місце розташування — Оттава (Ottawa, Canada).