Acura

27 березня 1986 року було створене відділення концерну «Honda Motors» у США назва, що одержала, «Acura Automobiles Division». На момент виходу марки японські автомобілі довели покупцям свою надійність і економічність, тепер же керівники Honda задумали вийти на ринок престижний, дорогих автомобілів, таких як європейські BMW, Volvo. В очах американських покупців нові автомобілі седан Legend і спортивне купе Integra повинні були якнайменше асоціюватися з японськими автомобілями, мати свій власний імідж, відмінність між ними й продукцією Honda повинне було бути очевидним. Нова компанія створювалася, щоб підкреслити новизну ідеї, оновлену цінність продукту, звернутися до нових покупців і цінителям. У нових автомобілях Honda робила ставку на високі технології, інноваційні інженерні розробки, неперевершена якість і, традиційно, на задоволення всіх побажань споживача.

Acura

Назва «Acura» («Акьюра» з наголосом на другому складі) було придумано в дизайнерській компанії Namelab із Чикаго, чий засновник і визнаний чемпіон у придумуванні назв Айра Бэчрэч (Ira Bachrach) відомий своїм затвердженням про те, що назва бренда може бути просто придумане шляхом логічних міркувань і глибокого аналізу. Такий процес був пророблений у випадку з новим брендом від Honda. Побравши за основу морфему (найменшу абстрактну язикову одиницю, що має значення) «acu», у багатьох мовах точність, що позначає, вивіреність, акуратність, неймеры придумали нов слово, що не існувало раніше, «acura», що здалося їм унікальним і, у той же час, повним значення. Айра Бэчрэч затверджував: «Якщо Ви використовуєте звичайні, загальновживані слова, то буде важко виразити всю новизну Вашої ідеї. Але нове слово, ясне й зрозуміле виразить цю новизну.» Завдання виразити унікальність, новизну ідеї, відданість високим технологіям нова торговельна марка виконала «на ура». Нові автомобілі склали сильну конкуренцію американським аналогам, у чомусь вирвавшись далеко вперед. Такий ривок відмінно характеризується жартівним розшифруванням назви Acura: «Asia`s Curse Upon Rural America» — «Азіатський проклін сільської/ковбойській Америці». Японським виробникам удалося завоювати американський ринок і вивести свої автомобілі в ранг престижних, «люксовых», є в цьому й частка заслуги незвичайної назви, що зіграв гідну роль у просуванні бренда, що підтримав висока якість, прийнятну ціну й турботу про покупців виробників автомобілів марки Acura.

У якості логотипа нової марки вибрали стилізоване у вигляді букви А зображення кронциркуля — інструмента, за допомогою якого проводяться точні виміри, покликаного, очевидно, викликати в нас образи захоплених роботою інженерів і винахідників, механізмів, що працюють як годинник, чітких, вивірених ліній креслень. Уважний погляд помітить і ще одну забавну деталь: буква А має розрив зверху і якщо придивитися, то замість букви «А» ми побачимо букву «H», дотепне відсилання до материнському імені «Honda».

Acura

Невелика проблема, як мені здається, виникла при адаптації слова «acura» у російській мові. Назва «Acura» повинне викликати в нас асоціації із чимсь акуратним, точним, вивіреним, високотехнологічним але, замість цього, більшість російськомовних асоціюють Акуру тільки із сакурой, причому наголос роблячи на першому складі назви. У загальному це непогано, така асоціація непохитно прив`язує марку саме до Японії, запам`ятовується й назва не видасться вигаданим, неіснуючим словом. Але незрозуміло, знають чи про такі асоціації творці бренда, адже спочатку закладений зміст згубився майже повністю. З іншої сторони вимова прийняте в США, з наголосом на другому складі, може бути й ближче до задуму творців, але в російськомовного покупця викличе не дуже приємні курино-курильні асоціації. Краще вже нагадувати сакуру, чому недокурок!

У цілому, відчуття від марки Acura приємне, хоча й залишає трохи трохи синтетичний присмак. Своє призначення бренд виконав і продовжує виконувати блискуче й гідністю. Залишається тільки порадіти наполегливості, працьовитості й енергії японських виробників, що зуміли зробити те, що видалося неможлив, що змінили автомобільний ринок США, а потім і всього мира