Chevrolet

Одна із самих легендарних марок американських автомобілів. Багато моделей Chevrolet (марку в народі любовно охрестили Chevy — Шеви) стали справжніми втіленнями « американської мрії». Вони не раз ставали зірками культових фільмів і героями популярних пісень. Тривалий час автомобілі Шевроле (хоча, якщо бути вуж зовсім допитливим, те вірніше всього «Шевролей») виявляли собою те, яким повинен бути масовий американський автомобіль

Сумніваюся, що відомий у свій час автогонщик Луи Шевроле всерйоз замислювався про створення власної моделі автомобіля. Так би він і залишився лише одним з персонажів ранньої історії автоспорту, не зведи його доля з Вільямом Дюрантом, засновником компанії General Motors. Останній запропонував гонщикові роль фірмового гонщика одного з підрозділів GMBuick. Перемагаючи на цих машинах, Луи не тільки забезпечив їм відмінну рекламу, але й заробив собі додаткові славу й гроші.

Настав 1911 рік. Політика скупки конкурентів, а також фінансові махінації засновника компанії, ледве не привели General Motors до краху. Справа дійшла до того, що Дюранта просто вигнали з поста керівника. Він же покинув компанію, забравши із собою самі цікаві розробки й проекти. Пішов, але обіцяв повернутися. Будучи винятково активною людиною він просто не міг залишатися без справи й не сумуючи початків створювати нові компанії

Володіючи більш-менш солідними коштами Дюрант знову запропонував Луи цікаве співробітництво. Цього разу в створенні власного автомобіля. Фінансову сторону справи забезпечував Дюрант, технічна сторона питання лягала на Луи. Він також давав новій марці своє прізвище, яке на той час, стала справжньою легендою в автоспорті. Так народилася компанія Chevrolet Motor Cars.


1938 Chevrolet Sport Coupe
1938 Chevrolet Sport Coupe (більше зображень тут)


Дотепер ведуться спори про те, на скільки основним був внесок Луи в справу розробки нового автомобіля. Одні затверджують, що він розробив його ледве чи не повністю, інші ж уважають, що роль Луи зводилася винятково до іспитової діяльності. Уже в 1912 році з`являється модель Classic Six — автомобіль по своєму чудовий, але досить дорогою, так що особливою популярністю, що не користується. Зрозумівши свою помилку, Дюрант запропонував ринку куди більш прості, але й дешеві моделі. На них же вперше з`являється, що став згодом класичним, логотип Chevrolet. Звідки виник цей «хрест» неясно, відомо лише, що автором логотипа був сам Дюрант. Згідно з легендою, він відірвав шматок від шпалер, живучи в паризькій гостинці, розв`язавши, що візерунок на них може стати відмінним логотипом.

Хід виявився вдалим — дешеві, але надійні автомобілі Шевроле буквально наводнили ринок, забезпечивши своєї компанії бурхливий ріст. Так збулася обіцянка Дюранта — нагромадивши досить коштів він викупив контрольний пакет акцій GM, увівши до її складу Chevrolet Motor Cars. Трапилося це в 1918 році.

Навіть у складі GM, марка Chevrolet зберегла свій принцип — прості й недорогі моделі, доступні кожному. До початку 30-х років вона стає самою популярною маркою автомобілів у США. Кількість проданих автомобілів на той час обчислюється вже мільйонами. Історія компанії перетворюється в історію її модельного ряду, у яку входили моделі як винятково вдалі, так і не дуже.

1963 рік став одним із самих знаменних в історії Chevrolet — з`явилася спортивна модель Corvette. Новинці стояло стати справжньою легендою серед спортивних автомобілів. Її відрізняли чудовий дизайн, відмінні технічні характеристики й прийнятна ціна. Переживши кілька реінкарнацій, що існує й понині Corvette сам став дуже відомим і шановним брендом. Схожа доля очікувала й іншу спортивну модель — Camaro. В 1979 році загальна кількість випущених автомобілів Chevrolet досяглося ста мільйонів. Ювілейної призначено було стати моделі Monza.


1959 Chevrolet El Camino
1959 Chevrolet El Camino (більше зображень тут)


Нині під маркою Chevrolet випускаються автомобілі всіляких класів - від зовсім недорогих, до представницьких. Є позашляховики (такі моделі, як моделі Blazer, Captiva і Niva, створена при співробітництві з Автоваз), пікапи й мікроавтобуси.

Chevrolet по колишньому входить до складу GM. У наші дні, коли положення концерну похитнулося, легендарна Chevy усі так само залишається однієї із самих популярних його марок

В 2002 році з`являється Chevrolet DAT. Трапилося це після того, як південнокорейська Daewoo була поглинена GM. Як результат, багато моделей розроблені споконвічно корейцями, випускаються під брендом Chevrolet. Так, популярний у нас автомобіль Chevrolet Aveo — це не що інше, як розроблена ще незалежної Daewoo модель Kalos.

Цікавий факт:

Класичної, сотні раз на всі лади пересказаною історією помилкового маркетингу, стало просування на мексиканський ринок моделі Chevrolet Nova, яка нібито із тріском там провалилася. Причиною мол стала назва моделі: «no va» по испански — «не рухається». Після чого GM перемінила назву моделі на Caribe. Насправді ж, історія ця — не що інше, як анекдот, що ілюструє приклад того, як маленька помилка може погубити велике починання. У латинській Америці ніколи не вживають словосполучення «no va» стосовно автомобіля, там скоріше скажуть «no marcha» або «no funciona». Більше того, у багатьох діалектах іспанського, слово «nova» (наголос на першому складі, а не на другому, як у випадку з «не рухається») підкреслює новизну. Затверджують, що подібне питання дійсно піднімалося до розгляду, перед тем як вивести модель на ринок. Але керівництво GM порахувала проблему незначної. До речі, модель Caribe дійсно з`явилася на латиноамериканському ринку трохи пізніше Nova. От тільки випускав її Volkswagen.

Але як б то ні було, на ринках країн СНД модель Daewoo Kalos з`явилася за назвою Chevrolet Aveo. Затверджують що не випадково. Хоча, існує думка, що причина зміни назви укладається зовсім не в неприємності назви для російськомовних, а в простому бажанні розбавити сонм автомобілів Daewoo, яких і без того багато на наших ринках, іншим брендом. Ну що ж, якщо це так, то спроба вдалася — мені доводило чути просторікування власників Aveo, які були надзвичайно задоволені фактом того, що вони купили «не яке те там Деу, але Шевроле».

Chevrolet у рейтингах


місце рейтинг, рік
2013
31Кращі автомобільні бренди (Automarxx Brand Ranking), 2013
89Кращі світові бренди (Best Global Brands), 2013
2008
69 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2008
2007
57 Найдорожчі бренди світу (Brandz Top-100), 2007