CB

Пиво з Норвегії, що виготовляється на однойменному пивоварному заводі в містечку Кристиансанд (Kristiansand, Norwey). Один із самих популярних національних брендів — у Норвегії навіть існує асоціація аматорів пива СВ. Завод СВ, разом з Hansa Brewery і Borg Bryggerier становить пивоварну компанію Hansa Borg Bryggerier, другу по величині в країні. Компанія володіє такими популярними в Норвегії брендами, як Hansa, Borg, Clausthaler, Olden ну й звичайно ж СВ. Також їй належать ексклюзивні права на виготовлення й поширення в країні пива Heineken і деяких всесвітньо відомих безалкогольних напоїв, начебто Schweppes.

Christianssands Bryggeri Beer

Історія Christianssands Bryggeri почалася в 1856 році, коли хтось Оле Иаков Морх (Ole Jacob Mørch), державний діяч, побудував власний пивоварний завод. Однак важкі часи, що настали в Європі (чималу роль у цьому зіграла Кримська війна) змусили аматора пива продати своє підприємство. Новим власником став Йорген Кристиансен (Jørgen Christiansen), який розв`язав поставити справу на широку ногу. Він трохи переобладнав завод, назвав його у свою честь і знову запустив проведення в 1959 році. Броварня залишалася власністю родини Кристиансенов до 1964 року. Потім її придбала інша норвезька пивоварна компанія — Tou Brewery. Потім СВ ще двічі перемінила власників, перш ніж приєдналася в 1999 році до Hansa Borg Bryggerier.

При створенні пива СВ використовується вода, що добувається з артезіанської шпари із глибини в 32 метра. Втім, так було не завжди — джерело було відкрито відносно недавно — в 1932 році