ABLOY

Фінський виробник замків різних типів, як електронних, так і механічних. Крім систем замикання проводяться різні супутні вироби й інша скобяная продукція.

Історія ABLOY нараховує вже більш 100 років. Початок своє вона бере з 1907 року. Саме тоді Эмиль Хенрикссон (Emil Henriksson), механік і ремонтник офісного встаткування, що проживав у Гельсінкі, ремонтуючи касовий апарат, зміркував, що на основі його складної конструкції, що полягає з набору циліндрів і дисків, можна сконструювати відмінний замок. Руки в Эмиля росли з потрібного місця й від ідеї до її практичного втілення пройшло зовсім небагато часу. Зрозумівши, що на цьому можна непогано заробити, талановитий механік закинув свою основну роботу й заснував компанію із громіздкою назвою Ab Låsfabriken — Lukkotehdas Oy. Втім, незабаром після одержання патенту, воно було замінено більш коротким — Ab Lukko Oy. А в 1920 році народився бренд ABLOY, що виявляє собою скорочення назви компанії

Abloy Classic

Фірма недовго залишалася незалежної — в 1923 році її здобуває Kone ja Silta Oy, фінська металообробна компанія, найбільше відома завдяки своїй військовій продукції, починаючи від шоломів і закінчуючи підводними човнами. Втім, в 1936 року й Kone ja Silta стає жертвою поглинання, будучи поглинена машинобудівною компанією Wärtsila Oy, з утвором Wärtsila Group.

Перше міжнародне замовлення Ab Lukko Oy зробив в 1924 році з Данії. А ще чотирма роками пізніше в Гельсінкі відкривається й перший фірмовий магазин, у якому, крім замків, продавалася й різна скобяная продукція ( до 1950 року мережа таких магазинів покривала вже всю Фінляндію).

1990 рік ознаменувався перейменуванням компанії в Abloy Oy. Під цією назвою вона існує й понині. Штаб-квартира її перебуває в місті Йоэнсуу, Фінляндія (Joensuu, Suomi). З 1994 року компанія входить до складу шведської Assa Abloy Group, що нині є провідним світовим виробником систем запирання